Biz-Neysek-Siyah

Biz Neysek? Manifesto – Tanıtım

Gerçeğimizi bilmeliyiz ve gerçeğimizi yaşamalıyız.

 

Dünyadaki tüm filozofların, din ve bilim adamlarının araştırdığı sorguladığı, cevap aradığı bir sorudur bu, “neden buradayız?” Burada olmamızın elbet bir sebebi var ve bir kadın olarak varoluş sebebi gelenek, görenek veya inanç öğretileri ile bir başka cinsiyetin varlığı altında ezilmek veya köleleşmek değildir.

 

KENDİ DEĞERİMİZİ öğrenmenin zamanıdır.

Kendi değerimiz ile yaşamanın zamanıdır.

Kendimizi sevmenin zamanıdır.

 

Herbirimiz, cinsel kimliğimiz ötesinde varoluşumuzda değerliyiz.

 

“Biz Neysek” şarkısının ana teması, kadının kendi hayatına, varoluşuna ve bedenine sahip çıkmasını içeriyor ve aynı zamanda sahip çıkmış olanları taçlandırıyor. Her açıdan pozitif mesajlar vermek için yaptığım bu çalışma ile sosyal ve kültürel önyargıların yerleştirdiği negatif düşünceleri iyileştirmek, karşılıklı anlayışı geliştirmek, örf ve adet adı altında oluşturulmuş olan ayrımcı bakış açısından kurtulmak ve cinsiyete dayalı kalıplaşmış toplumsal kimlikler hakkında ışık tutmak ve kadının metalaşması konusunda farkındalık yaratmak istedim.

 

Eylül 2015 tarihi itibariyle  iTunes, TTNET, Turkcell, Deezer dahil olmak üzere tüm dijital müzik platformlarında iki farklı versiyonu ile beğeninize sunulan bu değerli projenin video klibini tanıtmaktan gurur duyuyorum. Müzik aranje ve stüdyo yapım desteği için Ozan Doğulu’ya teşekkürler.

 

Biz Neysek şarkı ve klibinin oluşum hikayesinde maddi kaygılardan uzak, herkesin inanarak ve gönül işbirliği içerisinde çalışması, bu sosyal sorumluluk projesini çok değerli yapıyor. Daha iyi bir dünyada yaşamak isteyen, daha iyi bir dünya yaratmak isteyen birçok yetenekli genç profesyoneller, hiçbir maddi endişe gütmeden, zamanları, emekleri ve yaratıcıkları ile projeye destek verdiler. Katkılarından dolayı herkese teşekkürler.

 

Aşağıda klip sonunda verilen teşekkür listesini sunuyorum:

 

Yönetmen + Editör: Başak Layiç

Yardımcı Yapımcı: Günsu Sarı

Görüntü Yönetmeni: Emre Ökten

Sanat Yönetmeni: Merve Ayan

Post prodüksiyon Yönetmeni: Bahadır Kapdan

Styling (Sultana için): Simay Bülbül

Saç Tasarım (Sultana için): Cengiz San

Klipte yer alan oyuncular:

Aydan Alpyıldız (dans), Celalettin Rumi Güngör (dans), Şükrü Kibar (dans), Ayla Yalçın, Çiğdem Çaylayık, Güneş Maya Timur, İrem Urak, Mehtap Cengiz, Nesrin Yılmaz, Selin Kayacan, Voyana Colic

Kareyografi: Celalettin Rumi Güngör

 

Değerli katkılarından dolayı sonsuz teşekkürler:

Ozan Doğulu

Studios Cukurcuma

TOLOnews

Murat Odabaşı

Av. Arb. Tarkan Erdal

Burkay Alpyıldız

Emre Rende

Blippar

Boogy

 

SULTANA

No Comments

post a comment